środa, 27 maja 2015

Dzień Mamy! :)

Dobry wieczór! 

Szymonek wraca do zdrówka. Wszystko znika. W piątek mamy wizytę do laryngologa z jego uszkiem. Zapalenie ucha. I trzeba sprawdzić jego uszka. 

Jak wczorajszy Wasz Dzień Matki minął? 
Mój synek mimo to, że ma 9 miesięcy a pisać nie umie jeszcze. 
To zrobił mi tak cudowny prezent, że koniecznie muszę w ramkę zaprawić. 

Trzymał w ręku długopis, a tata tylko pomógł. Więc prawie Szymonkowe pisme i prawie Taty. 
Mieć taki skarb, to szczęśliwa Mama! :)



Szymonek na spacerku prezentuje się idealnie! Polecam kurteczkę - na chłodne dni. Nie jest ani za gruba, ani za cienka. W miarę by było ciepło naszemu maluchowi w plecki. 
Polecam Szmaciankowo.pl - do wyboru, do koloru. Jest również dostępne na Facebook.

Kocyk w minky, w sowy na zielono. Zielono Mi. Polecam. Robiony ręcznie. Zapraszam na Facebook do BABY INES. Tam wszystko jest. :) 

Do zobaczyszka! :)


poniedziałek, 25 maja 2015

Dzień dobry kochani!

Dość długo nie odezwałam się, nie pisałam. Nadrabiam więc zaległości. Proszę więc o wybaczenie :)

Szymonkowy Świat w piątek się zachorował. Byliśmy u lekarza prywatnie. Katarek i gorączka. Czyli nic specjalnego lekarz nie znalazł.
No i leki które wydane były blisko 100zł... Ah ta refundacja leków...



Szymuś właśnie tak zasypiał kiedy dopadła mu gorączka. Ale jednak u Mamy najlepiej. Był strasznie nie do życia kiedy gorączkował, marudził. Coś musiało być nie tak. I do tego kiedy aparacików nie chciał zakładać, było jeszcze gorzej.

W niedziele wizyta u mojego chrześniaczka - 6 urodzinki. Tort był przepyszny, goście zadowoleni i z prezentu ode mnie się cieszy. :)

Dziś tj. w poniedziałek poszliśmy ponownie do lekarza. No i potwierdziło się. Zapalenie ucha prawego, katarek ma na to wszystko wpływ. Czyli jestem już spokojniejsza. Szymuś już nie gorączkuje. Mamy skierowanie do laryngologa i bardziej zobaczy jego uszka. 



Szymonkowy Świat dostał szybciutko prezent od Cioci - Matki Chrzestnej. Kocyk z minky. Jest milusi, przyjemny w dotyku aż się chce przytulić. Idealny na ciepłe dni, bardzo cieniutki.
Szyty ręcznie. Z metkami które dzieci wręcz je uwielbiają. 
Polecam je bardzo!
Gdyby ktoś chciał zafundować komuś taki prezent lub dla swojego dzieciątka to zapraszam do mnie na kontakt prywatny. A ja z siostrą jestem do dyspozycji i wszystko uzgodnię z siostrą! :)

Buziaczki kochani!
Szymuś powoli wraca do zdrowia :)


czwartek, 21 maja 2015

Dzień marudny Szymka...

Kochani!

Zaczęliśmy dzień od odkurzania mieszkania. Szymuś chętnie chciał pomóc mamie. Kiedy odkurzacz działa, to Szymcio trzyma rurkę. Czuje ich wibrację. 
Dziś logopeda była odwołana. Pani się rozchorowała. Spróbowałam z Szymkiem ćwiczyć w domu. Ale mimo to, że od wczoraj jest marudny odpuściłam. Dziś nie dał sobie nic zrobić.
Podejrzewamy, że idą ząbki. Czas najwyższy. :)



Po południu wybraliśmy się na zakupy. Bo Szymonkowa Mama musiała kupić jakąś sukienieczkę na wesele. Ma być już za tydzień. A ja wciąż nie mam nic. I tak wróciliśmy z pustymi rękoma. Nie kupiłam nic. 
Szymuś ma swoją ulubioną zabawkę. Tyranozaura Teo. Kupujemy prenumeraturę przez internet Da Agostini. Całość numeru jest 40. 
Polecam. Chciałabym żeby Szymuś miał swoje zainteresowania, coś co by lubił bardzo. :)

Od godz. 19 Szymuś poszedł szybko spać. 
Więc Dobranoc kochani!
Śledźcie Nas cały czas. Jesteśmy ciągle dostępni!
:)

Jak rozmawiać / komunikować się z osobami niesłyszącymi? Rada dla słyszaków.

Witam kochani! :)

Dzisiaj znalezione w internecie o tym jak komunikować/rozmawiać z osobami niesłyszącymi/głuchymi itp.
Mam nadzieję, że będą przydatne informacje szczególnie do osób słyszących.
Bo zdarza się taki przypadek, że osoby słyszące trafiają właśnie do tych osób, prosząc o pomoc. A trafi się taka osoba która pokazuje rękoma, że nie słyszy i prosi aby coś napisać na kartce bądź w telefonie. Zróbcie to! Nie bójcie się niesłyszaków. My nie gryziemy. My też chcemy pomóc. :)


Cytuję tekst ze strony: http://shopping.pinger.pl/m/7894574

Zagłębiając się w sprawy studenckie i możliwości jakie oferuje BON (biuro do spraw osób niepełnosprawnych) osobom niesłyszącym trafiłam na poradnik *"Jak zachowywać się wobec osoby niepełnosprawnej czyli krótka lekcja savoir vivre"*

Bardzo zainteresował mnie fragment odnośnie kontaktu z osobą niesłyszącą, dlatego chciałabym, abyście i wy się z nim zapoznali. Z doświadczenia wiem, że kiedy ktoś pierwszy raz spotyka się z głuchym, zupełnie nie wie, jak należy do niej mówić, w sensie w jaki sposób. Jedno  i najważniejsze:*pamiętajcie, nigdy nie krzyczcie*, to nic nie daje.

OSOBY GŁUCHE I NIEDOSŁYSZĄCE

*W jakim języku mówić?*
Aby porozmawiać z głuchą osobą, należy przede wszystkim zorientować się, jaki preferuje ona sposób komunikacji. Nie wszystkie osoby niesłyszące znają język migowy. Niektóre komunikują się poprzez mowę i odczytywanie wypowiedzi z ust rozmówcy. Jest jednak wiele takich osób głuchych, które potrafią i migać i czytać z ust i mówić. Często osoby głuche, które nie mówią i nie czytają z ust, porozumiewają się ze słyszącymi ludźmi poprzez zapisywanie komunikatów na kartce. Mowa osób głuchych jest na ogół mniej wyraźna i bez treningu w słuchaniu możesz początkowo potrzebować większej ilości czasu, aby zrozumieć wypowiedź. Dlatego metoda „dialogu na kartce” może być bardziej komfortowym sposobem komunikowania również dla Ciebie.

*W jaki sposób mówić?*
Jeśli osoba głucha, którą spotykasz potrafi odczytywać mowę z ust lub jeśli rozmawiasz z osobą niedosłyszącą pamiętaj o tym, że sposób w jaki mówisz może mieć istotne znaczenie dla zrozumienia tego, co chcesz przekazać. Nie krzycz, ani nie mów szczególnie głośno, ponieważ nie ma to wpływu na jakość odbioru komunikatu. W rozmowie z osobą niedosłyszącą możesz lekko podnieść ton głosu. Tym, co zdecydowanie bardziej poprawia poziom czytelności wypowiadanych przez ciebie słów jest umiarkowane zwolnienie tempa mówienia oraz unikanie skomplikowanych, „kwiecistych” wypowiedzi. Język polski jest dla osób głuchych tym, czym dla Ciebie język obcy. Jeśli masz wątpliwości czy sposób, w jaki mówisz jest wystarczająco czytelny, zastanów się jak chciałbyś, aby mówiła do Ciebie osoba w obcym języku. Pamiętaj też, aby unikać przesadnej artykulacji. Wymawianie głosek w nienaturalny sposób może zniekształcić odbiór komunikatu. Ponadto bardzo ważne jest abyś utrzymywał kontakt wzrokowy z rozmówcą a swoje wypowiedzi starał się wspierać gestami i mimiką. Ekspresja może bardzo poprawić wasze wzajemne zrozumienie.

*Warunki akustyczne i wizualne – czyli gdzie nie należy umawiać się na pogawędki.*
Ważne jest zorganizowanie właściwych „warunków akustycznych” waszej rozmowy. Przystanek w centrum miasta, sala wypełniona rozmawiającymi ludźmi, restauracja z głośną muzyką nie są dobrymi miejscami na odbywanie spotkań z głuchą lub niedosłyszącą osobą. Sytuacja najbardziej sprzyjająca zrozumieniu komunikatu to rozmowa „jeden na jeden”, w wygłuszonym pomieszczeniu, do którego nie docierają tzw. dźwięki otoczenia (dźwięki z ulicy, głośne rozmowy). Ponadto dobrze byłoby, gdybyś zadbał także o właściwe „warunki wizualne” – twoja twarz powinna być dobrze oświetlona a za plecami nie mogą znajdować się silne źródła światła, 
które mogłyby oślepiać rozmówcę. Staraj się też nie odwracać i nie zasłaniać ust dłonią, gdy mówisz.
Oczywiście życie jest źródłem wielu sytuacji, które są dalekie od opisanego wyżej ideału i wielokrotnie, mimo twoich starań, nie będziesz w stanie na „tu i teraz” poprawić warunków rozmowy. Nie oznacza to, że Twój komunikat będzie przez to niemożliwy do odebrania i w związku z tym powinieneś zrezygnować z nawiązania kontaktu z osobą głuchą czy niedosłyszącą.

*Jak zachować się w większej grupie?*
Pamiętaj też o tym, że jeśli rozmowa odbywa się w większej grupie, osoba głucha lub niedosłysząca może mieć trudności w zrozumieniu treści „ogólnej debaty” – 
uczestnicy dyskusji stoją pod różnym kątem, mają odmienny sposób mówienia,szybko zmienia się osoba zabierając głos. Bardzo pomocne może wówczas okazać się streszczenie rozmowy w kilku zdaniach w relacji „jeden na jeden”, czyli twarzą do głuchego rozmówcy. Kto pyta nie błądzi. Jeśli nie jesteś pewien czy dobrze zrozumiałeś komunikat, powtórz go i zapytaj czy 
właśnie to chciała Ci przekazać osoba, z którą rozmawiasz. Jeśli nie rozumiesz wypowiedzi – proś o powtórzenie. Nie bój się, że zdenerwujesz tym swojego rozmówcę. Osoby głuche są na ogół przyzwyczajone do konieczności dłuższego wyjaśniania.

*W skrócie:*
Jeśli chcesz porozmawiać z osobą głuchą lub niedosłyszącą:
1. Zwróć na siebie jej uwagę – delikatne dotknij ramienia lub przedramienia, dynamicznie zamachaj ręką, lub poproś osoby stojącej bliżej, aby pomogła w zwróceniu na Ciebie uwagi. Osoba głucha musi zobaczyć, że chcesz się do niej zwró-
cić.
2. Zorientuj się jak Twój rozmówca chce się komunikować – czy czyta z ust, czy woli 
przeprowadzić rozmowę zapisując komunikaty na kartce.
3. Ustaw się naprzeciwko rozmówcy, upewnij się czy Twoja twarz jest odpowiednio 
oświetlona.
4. Nie odwracaj się w trakcie mówienia i nie zasłaniaj ust dłonią.
5. Staraj się przeprowadzać rozmowę w cichych pomieszczeniach.
6. Nie mów z przesadną artykulacją, umiarkowanie zwolnij tempo wypowiedzi, 
buduj „przejrzyste” pod względem konstrukcji komunikaty.
7. Utrzymuj kontakt wzrokowy. Wspieraj wypowiedzi gestami i odpowiednią mimiką.
8. Streszczaj w kilku zadaniach rozmowę toczącą się w większej grupie osób.
9. Jeśli nie zrozumiałeś, co chciał przekazać Ci Twój rozmówca – poproś o powtórzenie.

Przydatna informacja była? :) 
Mam nadzieję, że tak.

środa, 20 maja 2015

Propozycje na Dzień Dziecka - 1 czerwca


Dobryyyy wieczór! :)
Jak tam kochani? 


Poranny dzień - piżamkowy jeszcze był. Synek z uśmiechem na twarzy obudził się i tak od uśmiechy zaczęliśmy nowy dzień! :)

Szymonkowy Świat przy oknie. 
Za oknem pochmurno, ponuro i deszczowo.

Szymus dziś na rehabilitacji był leniuszkiem i marudzil. Coś nie za bardzo mu się chciało ćwiczyć. 
Pogoda wszystko robi swoje...

A jak tam Wasze dzieciaczki z humorami radzą??
Bo mój to nie do wytrzymania jest. Ciągle coś mu nie pasi, a to na ręce itp.
Dzieci to jednak mają wymagania. 


Jeszcze przy okazji dodam, że Zbliża się Dzień Dziecka 1 czerwca! 

Emotikon smile
Jeśli nie macie pomysłu co kupić, aby sprawić dziecie przyjemność?
Przyjrzyjcie się zdjęciom -

1. Piramidka z kółeczkami - z synkiem bawimy się w kółka aby mógł na dany dźwięk za pomocą mamy lub taty wkładać i powiedzieć: bach


2. Bączek - w innym wydaniu niż inne. Bączek który ma w środku takie kuleczki, pokazujemy synkowi, że poprzez naciśnięcie może się kręcić. W ten sposób on się uczy i myśli, że ... Aha, to mama tak nacisnęła to i ja spróbuję... czyli w naśladowanie.


3. Również wieża / kubeczki - można zrobić wieżyczkę, zrobić kulki i inne, tak jak Wam się udaje układać. 


Mam nadzieję, że propozycje przeze mnie były przydatne. Te zabawki były zaopatrzone i polecone przez naszą rehabilitantkę w Ośrodku do którego należy Szymcio.
Dziś na spotkaniu również wspomniała o drewnianym klocku dla Szymka. 
Więc musimy jak najbardziej w je zaopatrzyć.
Emotikon smile
Może macie inne pomysły co aby kupić dla maluszków, tak aby mógł się rozwijać wzrokowo-słuchowo itp. ??
Szymonek już śpi. 
A Szymonkowa Mama uzupełniła blog i idzie spać! 

Dobranoc kochani!
Buziaczki! :)
Emotikon smile
Emotikon sm
Emotikon smile



Propozycja dla osób niesłyszących - elektroniczna niania z wibracją


Szymonkowa Mama poleca elektroniczna niania z alarmem i wibracją + monitor oddechu!


Jeszcze będąc w ciąży składałam papiery o dofinansowanie na zakup elektronicznej niani z wibracją w PCPR w Pucku. 
Jakie dokumenty potrzebne? Wniosek dot. likwidacji barier i środków pomocniczych od PFRON-u. Zaświadczenie lekarskie, że jest pod opieką lekarza. Oferta/faktura z ceną zakupy. Orzeczenie niepełnosprawności wnioskodawcy. 
Na koniec po urodzeniu dziecka, trzeba jeszcze donieść kopię aktu urodzenia dziecka.

Kupiłam cały zestaw wraz z monitorem oddechu.
Koszt całego zestawu to ok. 800zł:

Koszt samej niani na rękę i obok dziecka to ok. 490zł:

Polecam dla osób niesłyszących.
Nadajnik BABY - jest u dziecka w łożeczku, wysyła sygnały do odbiorcy tj. drugiego urządzenia które mama ma założone na ręku ELTERN. 
Kiedy bateria jest słaba, wyświetla się kontrolka - czerwone światełko lub wibracja albo dźwięk. Można wyłączyć wibrację, dźwięk bądź też włączyć.

W nocy dźwięk jest wyłączony a na zawsze mamy włączoną wibrację. 
W dzień włączony dźwięk i wibracja.

Więcej informacji podany wyżej z linkiem.
Polecam! 
Emotikon smile


Macie pytania, zapraszam na kontakt 
Emotikon smile
Szymek śpi, musi nabrać siły by pojechać do Ośrodka na rehabilitację.
Buziaczki kochani! 

Emotikon smile

wtorek, 19 maja 2015

Zupa dnia! Z botwinką ... :)

Zupa dnia! :)

Szymonkowa Mama poleca
Zupa z botwinkami i ze smażonymi kiełbaskami.


Od kiedy wyprowadziłam się od rodziców nauczyłam się gotować zupy. 
Dziś pierwszy raz zrobiłam zupę z botwinkami. Wyszła znakomicie! I to jeszcze ze smażonymi kiełbaskami smakuje najlepiej! :)

Smacznego! :)

Ktoś coś lubi taką zupkę? 
:)

Początek od gryzienia książki... Zakończenie piciem butli mleka na sen :)

Dzień dobry kochani w Szymonkowym Świecie! 


Tak właśnie zaczęliśmy dzień, od gryzienia książki. Wszystko gryzie co się da. Czekamy na jego pierwsze ząbki, jeszcze się nie pojawiły.

Szymonkowy Świat po obiedzie. Była zupka pomidorowa z makaronem. Szymonkowa Mama zrobiła pyszny obiadek dla Szymka. Uwielbia moje obiadki. 
Po obiedzie wybraliśmy się na Szymonkowy spacer, wykorzystaliśmy piękną i ciepłą pogodę. Szymek uwielbia podziwiać świat, całą przyrodę, ptaki, ludzi. :)

Tak, tak. Szymonkowa Mama kupiła dla Szymcia piłkę z Lidla ze Świnką Peppą. 
Piłeczka przyda się do ćwiczeń z wadą słuchu. Dziecko w ten sposób może podać piłkę do drugiej osoby poprzez dany dźwięk np. tamburyno i inne. Szymcio uwielbia takie ćwiczenia. :)

Czas na Szymonkowy Sen! Szymcio już śpi od 20.40. Jutro zaczynamy na nowo dzień. Jedziemy na rehabilitację z psychologiem. I ćwiczymy. 
A Szymonkowa Mama zmęczona, zasłużona na odpoczynek. 

Dobranoc wszystkim!
Życzymy Wam kolorowych snów!
Od Szymonkowego Świata! :)

poniedziałek, 18 maja 2015

Pomóżmy jej odnaleźć! Implant dla 3-latki niezbędny!

Jejku, co na tym świecie się dzieje?
Jak może znalazca tego nie oddać? Bez tego dziecko nie funkcjonuje!

Oparte na faktach!
Mojemu narzeczonemu też się zgubił implant, z jego winy. Bo schował do kieszeni i wypadło.
Na szczęście został odnaleziony. I znalazca oddał następnego dnia!
Przez 1 dzień nie mógł funkcjonować, nic nie słyszał itp.


http://m.rmf24.pl/fakty/polska/news-3-latka-zgubila-implant-a-znalazca-nie-chce-go-oddac,nId,1735180

Pamiętajmy, jeśli widzimy urządzenie tego typu aparat słuchowy czy implant 
ODDAJEMY!


Chcecie nas śledzić? Zapraszam na facebbok! :)

Jeśli chcecie więcej nas śledzić to zapraszam 
na fanpage facebook'a:


Zapraszam! :)

Nasz pierwszy blog... Nasz pierwszy wpis... :)


Mama niesłysząca, ojciec niesłyszący i dziecko ( syn ) niesłyszący. Rodzice wykonali badania genetyczne, wyniki takie same. Dziecko w przyszłości być może nie słyszeć.
Cała ciąża przebiegła prawidłowo, bez żadnych zastrzeżeń. Po porodzie, po 24h syn przechodził badanie prenatalne. Minęły 3 miesiące, badanie kontrolne w Akademii Medycznej w Gdańsku. Obustronny niedosłuch. Prawe 70dB, lewe 90dB.
Dziś syn jest posiadaczem dwóch aparatów słuchowych Oticon Safari P600.

Szymonkowy Świat - oczami mamy. O tworzeniu bloga siedział mi gdzieś cały czas w głowie, aby przekazać, pokazać innym mamom czy rodziców jak dziecko na swoje poszczególne etapy, na swój sposób się rozwija. Mamom słyszącym, rodziców swoich dzieci niesłyszących. Chcę ich wspierać. Pokazać, że jednak wszystko można. 



Syn jeszcze przed wyjściem po odbiór jego pierwszych aparatów słuchowych.

Aparaty odebrane. Efekt - szczęście dziecka, słysząc głos mamy i taty. :)